Провести жалобні акції в пам'ять про жертви Голодомору в анексованому Криму для Росії рівносильно зраді національних інтересів, вважає кримський історик і політолог Євгенія Горюнова. Таку думку вона висловила в ефірі Радіо Крим.Реалії.
«У Росії ж Йосипа Сталіна сьогодні вважають «ефективним менеджером», і тому відмовляються визнавати його злочини. Москва розглядає український Голодомор як явище, викликане природними причинами, і спростовує, що для українських селян були штучно створені нестерпні умови. Анексований Крим сьогодні також став територією, де росіяни переконують населення в неактуальності Голодомору – тому там і не проводять пам'ятні акції. Навіть вийти із запаленими свічками в пам'ять про тих, хто загинув у 1930-і роки, буде рівносильно «зраді інтересів Росії», – зазначила історик.
25 листопада в Україні відбулись пам'ятні заходи з нагоди 85-ї річниці початку Голодомору 1932-1933 років. Від голоду на території країни тоді постраждали і євреї, і росіяни, і поляки, проте українці становлять понад 80% загиблих. Історики досі не можуть назвати точну кількість жертв: вона варіюється від 4 до 8 мільйонів осіб.
Жалобні акції пам'яті жертв Голодомору відбулись також у 32 країнах світу, але не в анексованому Криму. 23 листопада Представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова на щотижневому брифінгу назвала визнання Голодомору геноцидом «спробою української влади політизувати історію».