Український активіст Володимир Балух, судовий процес над яким продовжився 16 листопада в Роздольненському районному суді Криму, заявив клопотання про застосування поліграфа. Про це повідомляє кореспондент російської служби Радіо Свобода.
«Вважаю неможливим проведення об'єктивного правосуддя без використання поліграфа, тобто детектора брехні. Всі свідчення свідків з боку звинувачення були визнані судом об'єктивними, а мої і свідків сторони захисту необ'єктивними. Тому я наполягаю на використанні детектора брехні, який покаже, хто тут бреше, а хто говорить правду», – сказав Балух.
Крім того, адвокат Ольга Дінзе попросила суд залучити до участі в процесі спеціаліста-психолога Володимира Рубашного, який, на думку адвоката, може дати експертну психологічну оцінку свідченням Балуха і свідків. Володимир Рубашний виступав як спеціаліст-психолог у справі журналіста Миколи Семени.
Суддя Олена Тедєєва у виклику фахівця відмовила, оскільки адвокат не назвала точну адресу проживання Рубашного.
10 листопада в підконтрольному Кремлю Роздольненському районному суді відбулося засідання у справі українського активіста Балуха. Під час процесу йому стало зле, йому викликали «швидку допомогу» і відвезли в лікарню.
Згідно з висновком лікаря, у Балуха гострий біль, остеохондроз поперекової частини. Брати участь у судовому засіданні він не може, йому необхідно амбулаторне лікування. Лікарі заявили, що Балух може перебувати в ізоляторі тимчасового тримання.
Напередодні Балуху продовжили термін арешту, таким чином, він залишиться під вартою до 16 січня 2018 року.
У серпні 2017 року суд виніс вирок українському активісту – три роки і сім місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Однак під час розгляду апеляційної скарги вирок Балуху був скасований, і справа відправили на повторний розгляд.
ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що на горищі будинку, де живе Володимир Балух, виявили 90 патронів і кілька тротилових шашок.
Захист Балуха і правозахисники вважають, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір'ї його будинку.