«Роснафта» заморозила нафтовидобуток у Чорному морі через санкції – ТАСС

Російська нафтогазова компанія «Роснафта» через західні санкції проти Росії призупинила на п'ять років геологорозвідку і видобуток нафти на Південно-Чорноморській ділянці у східній частині акваторії Чорного моря. Про це 27 жовтня повідомляє ТАСС з посиланням на джерела в «Роснафті» й Мінприроди Росії.

«За оцінками фахівців, в умовах негативної макроекономічної кон'юнктури і санкційних обмежень наразі проект є економічно неефективним», – цитує ТАСС представника компанії.

Як повідомило агентство, у «Роснафті» не виключають «дострокового поновлення прав користування надрами Південно-Чорноморської ділянки».

«У «Роснафті» також підтвердили, що компанія не змінює плани проведення робіт на Західно-Чорноморській ліцензійній ділянці на шельфі Чорного моря і найближчим часом розпочне буріння пошуково-оціночної свердловини спільно з італійською нафтовою компанією Eni», – йдеться в повідомленні російського інформагентства.

У березні Європейський суд загальної юрисдикції визнав правомірними санкції, накладені Європейським Союзом на російський нафтовий концерн. Рада ЄС надала достатні обґрунтування штрафних заходів, запроваджених у липні 2014 року, ідеться в постанові суду в Люксембурзі.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».