Підконтрольний Росії голова парламенту Криму Володимир Константинов назвав безперспективним позов компанії «Нафтогаз України», яка вимагає від Росії відшкодувати 5 млрд доларів збитків, яких вона зазнала в результаті захоплення Росією активів в анексованому Криму. Таку думку він озвучив у середу журналістам в Сімферополі.
«Судові перспективи, якщо ви звернули увагу, за всіма (позовами України до Росії – КР) вкрай обмежені, тому що питання самого референдуму в міжнародному праві абсолютно неосудне», – додав Константинов.
Національний нафтогазовий холдинг «Нафтогаз» 20 вересня подав до Міжнародного трибуналу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі (Нідерланди) позов проти Росії з вимогою відшкодувати 5 млрд доларів збитків, яких компанія зазнала в результаті захоплення Росією її активів в анексованому Криму.
Винесення судом рішення у цій справі заплановане до кінця 2018 року, зазначили у прес-службі.
Інтереси української корпорації представлятиме компанія Covington & Burling LLP, яка раніше займалася захистом інтересів акціонерів та інвесторів ЮКОСа у суперечці проти Росії і домоглася рішення суду про відшкодування 60 млрд доларів.
У «Нафтогазі» нагадали, що у зв'язку з окупацією Криму Росією українські компанії вже подали сім позовів щодо захисту інвестицій проти Росії.
«Нафтогаз» ініціював провадження відповідно до угоди між Кабміном України та урядом Росії про сприяння, здійснення і взаємний захист інвестицій.
Підконтрольний Кремлю голова кримського парламенту Володимир Константинов назвав необґрунтованими претензії компанії «Нафтогаз України» до Росії з вимогою компенсувати 2,6 мільярда доларів за активи, що залишилися на півострові. Про це він заявив журналістам у Криму.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».