Кримський журналіст, автор Радiо Свобода і Крим.Реалії Микола Семена на засіданні підконтрольного Кремлю Залізничного суду Сімферополя 18 вересня виступив із останнім словом і заявив, що якщо йому винесуть обвинувальний вирок, це відзначиться на всій журналістиці в Росії.
«Вирок, якщо він буде обвинувальним, це вирок не стільки мені, українському журналісту, скільки всій журналістиці в Росії. Бо якщо не буде свободи слова для всіх, якщо не буде свободи вираження думок для всіх – то не буде взагалі й журналістики як такої, не буде свободи слова – не буде громадянського суспільства, не буде чесного правосуддя, не буде правового суспільства, тоді і громадяни перестануть бути громадянами, а будуть васалами», – сказав він.
Семена зазначив, що виправдальний вирок дав би «надію всім журналістам Росії, що не тільки їхні професійні права можуть бути захищені, але буде захищене і право всіх громадян знати правду».
«Свобода слова – це основна функція громадянського суспільства, що забезпечує право громадян на інформацію, а вони тільки тоді будуть свідомими громадянами, і будівельниками, і реформаторами своєї держави, коли матимуть повні справжні знання про процеси в суспільстві, про все можуть судити вільно і свідомо, без обману й помилок», – підкреслив журналіст.
Сторона звинувачення на засіданні підконтрольного Кремлю Залізничного районного суду Сімферополя 18 вересня вимагала для кримського журналіста Миколи Семени покарання у вигляді трьох років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном три роки і позбавленням права займатися будь-якою громадською діяльністю протягом трьох років.
Оголошення вироку Миколі Семена призначили на 22 вересня.
Автор Радіо Свобода і Крим.Реалії, кримський журналіст Микола Семена звинувачується російською владою в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. У квітні 2016 року в його будинку ФСБ Росії провела обшук, а в травні того ж року йому було пред'явлено офіційне звинувачення в тому, що журналіст опублікував на сайті Крим.Реалії статтю. В цей час журналіст перебуває під підпискою про невиїзд.
Микола Семена заявляє, що в своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне вираження думки».
Правозахисні й журналістські організації вважають переслідування Миколи Семени політично мотивованим.
Міністерство закордонних справ України від 3 травня закликало російську владу анексованого Криму припинити переслідування українських журналістів на півострові, і, зокрема, Миколи Семени.