У Європейський суд із прав людини, українські правозахисники подали дві скарги з приводу переслідування українського активіста Володимира Балуха, якого засудили в анексованому Криму. Про це повідомила 9 серпня на прес-конференції в Києві юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Дар'я Свиридова.
За її словами, мова йде про факти незаконного переслідування й фальсифікації доказів. Свиридова зазначила, що сучасні механізми захисту політв'язнів, які перебувають у Криму й Росії, «не завжди успішні».
Правозахисники стверджують, що у переслідуванні Володимира Балуха в Криму брали участь приблизно 20 осіб. За словами голови Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, у тому числі мова йде про голову ФСБ Криму Віктора Палагіна, слідчого ФСБ Дениса Забару, суддю Марію Бедрицьку, представників підконтрольних Росії прокуратури, суду та інших учасників зі сторони обвинувачення у справі Володимира Балуха.
«Це одна людина, але щоб її посадити за грати, було задіяно як мінімум 20 осіб, які займалися фальсифікаціями. Це дуже серйозні порушення прав людини і навіть процесуальних норм де-факто там чинного російського законодавства», – сказала Ольга Скрипник.
Підконтрольний Кремлю Роздольненський суд анексованого Криму в п'ятницю, 4 серпня, виніс вирок українському активісту Володимиру Балуху – 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також призначив штраф у розмірі 10 тисяч рублів.
Адвокат активіста Ольга Дінзе повідомила, що захист має намір оскаржити винесений йому вирок.
Міністерство закордонних справ України висловило категоричний протест у зв'язку з винесенням підконтрольним Кремлю кримським судом вироку у справі громадянина України Володимира Балуха і вимагає припинити його переслідування.
ФСБ затримала Володимира Балуха вранці 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку, де живе Володимир Балух, виявили 90 патронів і кілька тротилових шашок.
Підконтрольна Кремлю влада Криму зажадала від Володимира Балуха зняти встановлену 29 листопада на стіні його будинку табличку «Вулиця Героїв Небесної сотні, 18».
Захист Балуха і правозахисники, в свою чергу, стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через розміщену на стіні табличку і прапор України, який був на подвір’ї його будинку.