Зараз у Сімферополі досить багато людей, які хотіли б вийти з вимогами на мітинги, але підконтрольна Кремлю адміністрація міста ці акції не погоджує. Таку думку у вечірньому ефірі Радіо Крим.Реалії висловив російський громадський активіст у Криму Ілля Большедворов.
Your browser doesn’t support HTML5
«У нас дуже багато хто скаржиться на те, що вони подають заявки в адміністрацію й за надуманими приводами їм просто відмовляють у погодженні», – зазначив Большедворов.
Він нагадав, що в Сімферополі члени профспілки працівників культури вийшли на першотравневу демонстрацію з протестними гаслами й транспарантами «щодо незаконної націоналізації дитячого табору «Салют». За інформацією Большедворова, профспілка працівників культури анексованого Криму двічі зверталася в підконтрольну Росії адміністрацію Сімферополя за дозволом провести акцію і двічі отримувала відмову.
«Те, що люди використовували саме так святкову демонстрацію, у першу чергу, це «заслуга» адміністрації Сімферополя. Людям просто не давали висловитися щодо питань, які їх турбували», – додав активіст.
1 травня в багатьох містах анексованого Росією Криму відзначали День міжнародної солідарності трудящих. На севастопольській демонстрації комуністи виступили проти олігархів, маленьких зарплат і позбавлення земель. У той же час на захід в Сімферополі вийшли працівники бюджетної сфери, а в Ялті демонстрантів супроводжувала поліція, козаки та представники «самооборони Криму».
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».