Підконтрольне Кремлю міністерство екології та природних ресурсів Криму вважає підземні води «найбільш гарантованим» джерелом водопостачання населення півострова. В даний час «Кримгеологія» проводить роботу з переоцінки запасів родовищ підземних вод.
Про це йшлося на нараді з питання розвитку системи водопостачання на території Криму, повідомляє 24 квітня прес-служба міністерства.
Глава міністерства Геннадій Нараєв зазначив, що основними факторами, що впливають на стан підземних вод є метеорологічні умови та господарська діяльність.
«Відбір підземних вод експлуатаційними свердловинами, криницями та джерелами в 2016 році склав 261 тисяч м3/добу. Для господарсько-питних цілей використано 206 тисяч м3/добу, для виробничо-технічних – 46 тисяч м3/добу, для сільськогосподарського водопостачання – 9 тисяч м3/добу», – йдеться в повідомленні.
При цьому на нараді визнали, що величина відбору підземних вод в 2016 році «по ряду об'єктивних і суб'єктивних причин» є заниженою, так як відзвітувало близько 40 % водокористувачів.
Директор кримського держпідприємства «Кримгеологія» Олександр Топорков розповів, що в 2016 році в Криму провели роботи з моніторингу підземних вод, досліджували 84 свердловини і 12 джерел в гірському Криму.
Після анексії Криму Росією Україна припинила подавати воду на півострів по Північно-Кримському каналу, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через цей канал.