Сайт Крим.Реалії не внесений до переліку заблокованих інтернет-ресурсів у Росії. Про це Роскомнадзор поінформував у відповідь на запит громадського руху «Кримський антикорупційний фронт «Тайган», повідомила Крим.Реалії секретар руху Галина Ломакіна.
«У мережі Інтернет доменне ім'я ru.krymr.com і його локальна мережа в Єдиному реєстрі доменних імен, що дозволяє ідентифікувати сайти, що містять інформацію, поширення якої в Росії заборонено, що містять інформацію, поширювану з порушенням виключних прав, що містять заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності, участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням установленого порядку – наразі не значиться», – йдеться у відповіді російського відомства.
За отриманням додаткової інформації Роскомнадзор порекомендував звернутися до провайдера хостингу.
«Якщо цього сайту нема в Єдиному реєстрі заборонених сайтів, тобто Роскомнадзор його не забороняв, то все робиться на рівні місцевого уряду. Судячи з усього, їх не влаштовує матеріал, що публікується на сторінках Крим.Реалії. І заблокували сайт, не маючи на те законних підстав. Ці питання ми тепер направимо міністру з інформації й масових комунікацій Республіки Крим Дмитру Полонському», – прокоментувала ситуацію Крим.Реалії Галина Ломакіна.
З 1 серпня на території Криму частково заблокований сайт Крим.Реалії – проект Радіо Свобода. Доступ до сайту обмежила низка інтернет-провайдерів. Російський міністр інформації Криму Дмитро Полонський заявив Крим.Реалії, що йому невідомі причини блокування доступу до сайту. В ОБСЄ, коментуючи блокування Крим.Реалії, висловили стурбованість порушенням прав користувачів на отримання й поширення інформації в Інтернеті шляхом блокування доступу до інформаційних сайтів.
Із кінця лютого 2014 року Росія де-факто контролює територію Кримського півострова, а з березня-грудня того ж року – розповсюдила на його територію дію російських законів.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».