У звіті прокурора Міжнародного кримінального суду (Гаазький трибунал), згідно з вивченими документами йдеться, що анексія Криму рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Росією. Відповідний документ був опублікований 14 листопада.
«Згідно з новими відомостями, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Даний міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України», – йдеться у звіті.
Відзначається, що для цілей Римського статуту збройний конфлікт може бути міжнародним за своєю суттю, «якщо одна або більше держав частково або повністю окуповують територію іншої держави незалежно від того, чи супроводжується окупація збройним опором».
Згідно з документом, проводитися збір інформації про утиски кримських татар на території анексованого півострова, також про викрадення, арешти, насильницьке переміщення 179 заарештованих на територію Росії і примусову мобілізацію на військову службу жителів Криму.
«Канцелярія Прокурора продовжує свій докладний фактичний аналіз передбачуваних злочинів на підставі попередньої оцінки наявності збройних конфліктів в обох регіонах з метою виявлення можливих справ у рамках юрисдикції Суду», – йдеться у документі.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».