Будівельники моста через Керченську протоку приступили до зведення його судноплавної частини. Про це заявляють в інфоцентрі «Кpымcкий мocт».
Повідомляють, що судноплавний арочний проліт над фарватером Керч-Єнікальського каналу піднімуть на висоту 35 метрів від води. Це має забезпечити безперешкодний прохід під мостом судів, що курсують із Чорного моря до Азовського і назад.
«Відразу після острова Тузла міст починає поступово набирати висоту, наближаючись до фарватерної ділянці, і тут досягає максимальної висотної позначки мостового полотна – 35 метрів над рівнем води. Ще 45 метрів вгору i найвища точка зводу судноплавного арочного прольоту. Тобто загальна висота судноплавної частини мосту – 80 метрів. Така ж висота у Троїцькій вежі Московського Кремля», – розповів головний інженер ФКУ упрдор «Тамань» Юрій Сафонов.
Найвища частина моста – судноплавний проліт – ляже на дві масивні опори. Побудувати їх розраховують за 12 місяців. Відзначається, що опора встане на 110 сталевих трубчастих паль діаметром 1420 мм. Зараз формуються пальові фундаменти.
Про необхідність побудувати перехід через Керченську протоку президент Росії Володимир Путін заявив відразу ж після анексії Криму - в березні 2014 року. Побудувати міст обіцяли до 2018 року, здати в експлуатацію – влітку 2019-го.
На початку липня інфоцентр «Крымский мост» повідомляв, що загальна вартість будівництва моста через Керченську протоку з Росії до Криму складе 227,92 мільярдів рублів у цінах відповідних років.
До цього повідомляли, що уряд Росії відклав початок тимчасової експлуатації залізничної частини мосту через Керченську протоку на рік – з грудня 2018-го на грудень 2019 року.
Українська сторона вийшла з договору з Росією про будівництво мосту 2014 року – після анексії Криму Російською Федерацією.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».