Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) у своїй доповіді називає факт вбивства кримчанина Решата Аметова як страту без належного судового розгляду. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
«В Автономній Республіці Крим і місті Севастополі, статус яких визначено резолюцією 68/262 Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України, УВКПЛ зафіксувало щонайменше одну страту без належного судового розгляду» – сказано у звіті, який опублікувало управління Верховного комісара ООН з прав людини в розділі «Порушення і обмеження права на життя в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі» щодо справи Решата Аметова.
У доповіді описані випадки викрадень людей у Криму. Автори доповіді припускають, що ці зникнення могли призвести до смерті людей.
«Ці припущення засновані на показаннях свідків, інформації про потерпілих, і тому факті, що деякі з цих зникнень, судячи з усього, відбулись у результаті викрадень потерпілих за участі воєнізованих груп, часто пов'язаних із так званою «кримською самообороною». Ці випадки необхідно належним чином розслідувати, а винних – притягнути до відповідальності», – ідеться в документі.
ООН закликає розслідувати випадки страт і викрадення людей у Криму.
Обшуки, викрадення та інший тиск щодо кримськотатарського населення на півострові не припиняються з початком анексії Криму Росією. Про це постійно повідомляють правозахисники, в тому числі міжнародні. Однак Кремль і підконтрольна Росії влада Криму заперечує це, щоразу заявляючи, що у «злочину немає національності».
Влада України і світова спільнота регулярно закликають Росію припинити репресії в Криму.
Решата Аметова викрали 3 березня 2014 року, після того, як він вийшов з одиночним протестом проти так званого референдуму до будівлі кримського уряду. 15 березня тіло Аметова зі слідами тортур знайшли в лісі Білогірського району Криму. Активіста поховали 18 березня 2014 року на міському цвинтарі Сімферополя «Абдал».
Підконтрольна Москві влада Криму пообіцяла нагороду за розкриття вбивства кримськотатарського активіста. Однак вбивць активіста так і не знайшли.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».