Підконтрольна Росії прокуратура Криму повідомляє про проведення слідчих дій відносно затриманих у Криму 19 квітня журналістів.
Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства.
Зокрема, йдеться про обшук у будинку одного з журналістів, якому приписують «сепаратизм», і вилучення у нього комп'ютерної техніки.
«Сьогодні в рамках розслідування кримінальної справи на підставі постанови Київського районного суду Сімферополя проведений обшук за місцем проживання автора публікації. Під час слідчих дій співробітники ФСБ виявили і вилучили комп'ютерну техніку та носії інформації, а також інші документи, що свідчать про підготовку статті екстремістського характеру», – сказано в повідомленні.
У відомстві наполягають на законності кримінальної справи стосовно цього журналіста і стверджують, що під час обшуку знайшли «докази» зв'язку журналіста з Крим.Реалії, де, як стверджують у відомстві, розміщувалися відповідні матеріали журналіста.
«Крім того, на підставі постанов Київського районного суду Сімферополя проведені обшуки за місцем проживання низки інших авторів, які надають свої матеріали для опублікування на новинному інтернет-порталі «Крим.Реалії», – повідомляють у російській прокуратурі Криму.
Імена та прізвища затриманих журналістів у відомстві не називають.
Вранці 19 квітня підконтрольний Росії прокурор Криму Наталя Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації в ЗМІ. Імені та прізвища журналіста Поклонська не називала. Одночасно журналіст Олег Крючков повідомив, що мова йде про журналіста Миколу Семену.
Трохи пізніше адвокат Еміль Курбедінов розповів про проведення обшуків і затримання ще двох журналістів у Криму.
Підконтрольний російській владі сайт «Крыминформ» повідомляє про обшуки у журналістів за сімома адресами в Криму – Сімферополі, Севастополі та Ялті. Однак підтвердження цієї інформації з незалежних джерел немає.
Голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов назвав обшуки у кримських журналістів 19 квітня тиском на вільну пресу. Він повідомив, що НМПУ вже готує заяву-звернення до міжнародних організацій з проханням «вплинути» на ситуацію.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».