Підконтрольний Росії прокурор Криму Наталя Поклонська заявила про порушення російською ФСБ кримінальної справи щодо кримського журналіста за «заклики до порушення територіальної цілісності Росії». Про це вона заявила російському агентству «ТАСС».
«Порушено кримінальну справу за ознаками частини 2 статті 280.1 КК Росії. Цей журналіст підготував і опублікував статтю, в якій є висловлювання, спрямовані на порушення територіальної цілісності Російської Федерації, що не дозволено ні журналістам, ні будь-кому іншому», – заявила Поклонська.
Санкція зазначеної статті російського законодавства передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років.
Поклонська стверджує, що справу порушено щодо кореспондента проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії». Кримський журналіст Олег Крючков повідомляє, що йдеться про Миколу Семену, в будинку якого, як стверджує Крючков, вранці 19 квітня провели обшук силовики.
Керівництво Радіо Свобода перевіряє інформацію і наразі ситуацію не коментує. Кримські правозахисники повідомили Крим.Реалії, що також намагаються з'ясувати подробиці.
Микола Семена – кримський журналіст, який раніше працював на всеукраїнські видання «День» і «Дзеркало тижня», також є колишнім кореспондентом московського видання «Известия». Зараз перебуває на пенсії.
Напередодні Наталя Поклонська заявила, що тих, хто не визнає підсумків кримського «референдуму» 2014 року, за наслідками якого Росія включила Крим до свого складу, притягуватимуть до кримінальної відповідальності.
16 березня 2014 року за військової та політичної підтримки Російської Федерації в Криму відбувся неконституційний і невизнаний світом референдум про самовизначення Криму, за підсумками якого Росія включила півострів до свого складу.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».