На Київський патріархат у Криму завжди чинився тиск – архієпископ Климент

Архієпископ Климент

На Українську православну церкву Київського Патріархату в Криму завжди чинився тиск. Про це у вечірньому випуску Радіо Крим.Реалії заявив керуючий Кримською єпархією УПЦ (КП) Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

«Тиск був на нас завжди, навіть коли ми були у складі держави Україна. Тому що кримська влада робила все, щоб Київського патріархату не було. Землю ми отримати не могли, відкрити храм ми не могли, відкрити український клас або українську школу ми не могли, тому що був дуже великий спротив всьому цьому», – сказав Климент.

Він також зазначив, що офіційна Москва поставила завдання «зберегти мир і спокій у Криму». За словами Владики, спеціально для цього, за кілька днів до приїзду президента Росії Володимир Путіна на півострів минулого літа, була «створена для картинки» спеціальна громада «Автономія українців Криму». На думку Климента, це було зроблено для того, щоб показати, що в Криму «українці мають щось, росіяни мають щось, грузини, вірмени».

Кримська єпархія з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета була заснована 1996 року. Її становлення відбувалося у важких умовах. Попри тиск з боку влади і проросійських організацій на півострові, вона розвивалася, відкривалися нові парафії. Першим керуючим єпархією став єпископ Антоній.

Його наступником став архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, в миру – Павло Кущ, який править єпархією дотепер.