Представники ФСБ Росії 2 січня «запросили на бесіду» керівника Феодосійського філії бібліотеки Українського культурного центру Ірину Данилович.
Спецслужби цікавились діяльністю центру та особами його учасників, повідомив активіст Леонід Кузьмін у коментарі для Крим.Реалії.
«У цілому, питали про її знайомства з учасниками Українського культурного центру, про цілі діяльності УКЦ, яку літературу для бібліотеки ми збираємо, які плани на 2016 рік, які найближчі заходи. Питання стосувались і деяких учасників УКЦ, а конкретно – «з якою метою виїжджають в Україну», – повідомив Кузьмін.
Такі дії спецслужб Росії активіст розцінює як «тиск на незгодних».
«ФСБ вкотре дали зрозуміти, що за кожним спостерігають і знають, хто в чому бере участь», – каже Кузьмін.
На сайті кримського управління ФСБ Росії немає інформації про допит Ірини Данилович.
У серпні 2015 року у Феодосії відкрили філію бібліотеки Українського культурного центру в Криму.
Після анексії Криму Росією в березні 2014 року на півострові почалась активна боротьба з «українським минулим». У Криму стали закривати українські ЗМІ, перейменовувати театри, бібліотеки та інші заклади, які носять імена українських діячів. У школах скоротили кількість годин навчання українською мовою, за українську символіку засудили кілька активістів.
Про утиски українців і кримських татар на півострові неодноразово заявляли міжнародні правозахисники. Російська влада Криму ці звинувачення не приймає і називає дані правозахисників перебільшеними.
На початку травня 2015 в Криму група кримчан, громадян України, створили Український культурний центр. Організатори наголошують, що центр не збирається займатися політичною діяльністю. У своїй роботі вони мають намір зосередитися на збереженні та розвитку культури, освіти та вивченні історії.