Чонгар – День захисника України відзначили і учасники «громадянської блокади» Криму. Протягом усього дня 14 жовтня активістів відвідували з привітаннями та подарунками волонтери. А представниця Генічеської райдержадміністрації приготувала для них частування. Самі активісти провели символічну акцію – встановили український і кримськотатарський прапори на найвищій точці поблизу адмінкордону з Кримом.
Волонтери з Мелітополя привезли на територію проведення акції з «громадянської блокади» Криму поблизу контрольного пункту «Чонгар» подарунки від учнів першої мелітопольської школи-інтернату – малюнки, вироби, листівки, прапор України та солодощі.
«Діти тиждень готувалися до цієї поїздки і передали прапор, самі плели браслети, писали листівки. Духовенство Мелітопольщини передало ікони. Ми сюди приїжджаємо регулярно», – розповіла волонтер Тетяна Гаценко. Вона запевнила, що волонтери приїжджатимуть і надалі, намагаючись по можливості привозити активістам усе необхідне.
А волонтери з Харкова, які виїжджали раніше і на територію АТО, не тільки привезли учасникам «громадянської блокади» Криму подарунки, а й навчили активістів плести «патріотичні браслети».
У першій половині дня активісти наблизилися до адмінкордону з Кримом для того, щоб провести спеціально приурочену до свята акцію. На найвищій точці в районі пропускного пункту «Чонгар» на адмінкордоні з Кримом вони вивісили український і кримськотатарський прапори.
«Добре, що такий день з'явився (святкування Дня захисника України 14 жовтня – КР). 23 лютого ми ніколи не святкували. У цей день депортували чеченський народ, це день смерті Номана Челебіджихана (видний кримськотатарський політик і громадський діяч, розстріляний більшовиками 23 лютого 1918 – КР). Для нас це день жалоби. Зараз, 14 жовтня, радості, звичайно, мало. Вітчизна в небезпеці. Але оптимізму в нас повні серця, і разом з українським народом ми будемо звільняти свою землю», – зазначив у коментарі командир штабу «громадянської блокади» Криму Ленур Іслямов.
У свою чергу, заступник голови Генічеської райдержадміністрації Гульнара Бекірова приготувала для активістів кримськотатарські пампушки – к'атлама і пиріжки з картоплею. «Щоб перепліталася українська та кримськотатарська кухня. Для наших захисників України», – сказала вона.
За словами Гульнари Бекірової, в цей святковий день для учасників «громадянської блокади» громадська організація «Солідарна Україна» передала півтонни рису. Крім того, приватні підприємці Херсонщини передали чотирьох баранів і півтонни овочів.
На святковий стіл подали плов, печеню, компот, к'атлама і пиріжки з картоплею.