На пропускному пункті Чапланика на адміністративному кордоні з Кримом народні депутати України заблокували рух вантажівок, припаркувавши свої автомобілі на дорозі. Про це в коментарі для Крим.Реалії повідомив один із учасників «продовольчої блокади», народний депутат України Ігор Луценко.
«Володя Парасюк (позафракційний депутат українського парламенту – КР) поставив свою машину поперек дороги, і вона стоїть, і фура вже не проїде. Легкові машини просто їдуть збоку від неї, а фури не пройдуть. Я теж блокую, моя машина теж збоку стоїть, щоб на узбіччя ніхто не проїхав», – сказав Луценко.
За його словами, біля контрольно-пропускного пункту накопичилось близько 130 фур. Як стверджує Луценко, вантажівки ще до початку блокади з невідомих причин не пропускали російські прикордонники. Крім народних депутатів на пункті Каланчак також присутні представники партії «Правий сектор» та учасники кримськотатарського національного руху.
Як повідомлялось, Меджліс кримськотатарського народу 20 вересня розпочав безстрокову акцію з блокування вантажного транспорту, що прямує до Криму. За інформацією координаційної ради акції, через адміністративний кордон будуть безперешкодно пропускатися пішоходи та легковий транспорт.
Ініціатори блокади вважають, що українські компанії мають припинити торговельні відносини з Кримом, оскільки територія півострова була окупована Російською Федерацією. За словами організаторів акції, вони не пропускатимуть фури до Криму до того часу, поки не будуть виконані їхні вимоги: звільнення політв'язнів, припинення тиску на незалежні ЗМІ, безперешкодний в'їзд для міжнародних спостерігачів на територію півострова, припинення репресій щодо кримських татар.
Російський голова Криму Сергій Аксьонов засудив дії організаторів блокади і висловив надію на те, що вони одумаються. За його словами, влада Криму стежитиме за тим, щоб можлива відсутність українських товарів не призвела до підвищення цін на продукти.
16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.