Російська сторона стверджує, що існують «ризики зіткнень» у Чорному морі. Про це заявив у четвер журналістам заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков, інформує ТАСС.
Заступник міністра підкреслив, що у Москві, «справді, стривожені тим, що відбувається у Чорноморському регіоні».
«Це безперервна низка провокацій, які здійснюють Сполучені Штати, їхні союзники по НАТО та деякі клієнти цих держав у регіоні. Це гра з вогнем, це чергова спроба випробувати нас на міцність», – заявив Рябков.
Він стверджує, що російська оборона «надійна».
«Ми бачимо наскрізь ці задуми. Ми готові давати їм відсіч, але, на жаль, нам доводиться констатувати, що колеги з того боку зневажають очевидні речі, логіку того, що ризики зіткнень зростають», – додав Рябков.
Представники влади США та України публічно не коментували цю заяву Рябкова.
Раніше повідомлялося, що два російські протичовнові кораблі та дизельний підводний човен провели в Чорному морі навчання на тлі заходу в акваторію двох бойових кораблів ВМС США.
Минулими вихідними повідомлялося, що фрегат Чорноморського флоту Росії «Адмирал Эссен» під час навчань у Чорному морі відпрацьовував удар по авіагрупі умовного противника.
До цього повідомлялося, що Росія провела чергові навчання в Чорному морі на тлі заходу в його акваторію флагмана Шостого флоту ВМС США Mount Whitney, а також оснащеного крилатими ракетами есмінця USS Porter.
Мілітаризація Криму
Після анексії Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони.
У січні 2018 року в районі мису Фіолент на бойове чергування заступили російські зенітно-ракетні комплекси С-400 «Тріумф». У вересні 2018 року такі ж комплекси розмістили і в Євпаторії, а наприкінці року – в Джанкої.
У Генштабі України дії російських військових в Криму називають незаконними.
Заступник постійного представника України в ООН Юрій Вітренко висловив побоювання щодо можливого розміщення Росією ядерної зброї на півострові. Заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Сергій Кривонос повідомив, що в Криму є кілька об'єктів, де може бути ядерна зброя. Він вважає, що можливість її розміщення на півострові «досить велика».
У 2016 році представник Кремля Дмитро Пєсков заявляв, що Росія не має наміру ні з ким обговорювати розміщення ядерної та неядерної зброї в Криму.
Генасамблея ООН у грудні 2019 року ухвалила резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.