Голова підконтрольної Росії Армянської міської ради Ігор Нижник спростовує інформацію про нові хімічні викиди в Армянську.
«Ніяких нових викидів не було, ми щодня отримуємо дані від Росспоживнагляду, які беруть проби повітря. Хочу заявити, що всі показники в нормі, перевищень гранично допустимих концентрації шкідливих речовин немає. Завод «Кримський титан» не працює», – цитує Нижника ТАСС.
При цьому житель Армянська Олександр 11 жовтня розповів Крим.Реалії, що за останні кілька днів «ситуація трохи змінилася на гірше». За його словами, через зміну вітру, який приніс з кислотонакопичувача шкідливі речовини, дихати стало важче, але «в цілому нічого надзвичайного не відбувається».
У свою чергу місцева жителька Катерина Пивовар у коментарі Крим.Реалії сказала, що ситуація значно погіршилася з 9 на 10 жовтня:
«Дихати стало набагато важче, відчувається присмак металу в роті».
Напередодні ЗМІ повідомили, що жителі Армянська скаржаться на нові шкідливі викиди в атмосферу.
В Армянську 14 вересня запровадили режим надзвичайної ситуації після викидів шкідливих речовин на заводі «Кримський титан».
У ніч із 23 на 24 серпня в Армянську стався викид невідомої речовини. Влада Криму заявила, що причиною забруднення є випаровування вмісту кислотонакопичувача, використовуваного «Кримським титаном».
У Києві вважають, що викид хімічних речовин на території Криму стався через російських військових, які на тренуваннях нібито обстріляли відстійники відходів титанового й содового заводів.
За вказівкою російського глави Криму Сергія Аксенова з Армянська вивезли дітей шкільного та дошкільного віку в кримські санаторії через забруднення повітря в місті. За словами Аксенова, концентрація шкідливих речовин у повітрі на півночі Криму перевищила допустиму норму, у зв'язку з цим на два тижні призупинили роботу заводу «Кримський титан».
Завод «Кримський титан» на початку 2000-х перейшов під контроль компанії Groop DF Дмитра Фірташа. Головним напрямком підприємства є виробництво діоксиду титану – речовини, що застосовується в лакофарбовій, гумотехнічній промисловості, при виробництві пластмас і в багатьох інших галузях.
2014 року, після анексії Криму Росією, Дмитро Фірташ змінив структуру управління заводом. У жовтні Groop DF передала ПрАТ «Кримський титан» російському дочірньому підприємству ТОВ «Титанові інвестиції». 2015 року ПрАТ «Кримський титан» був перейменований в «Юкрейніан кемікал Продактс».
За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, завод «Кримський титан» несе екологічну загрозу для Херсонської області.