У міністерстві охорони здоров'я російського уряду Криму повідомили, що вакцинація кримчан від коронавірусної інфекції на материковій частині України визнаватиметься на півострові в разі, якщо щеплення зроблене «офіційно зареєстрованими вакцинами і курс складався з отримання двох доз».
Про це йдеться в офіційній відповіді кримського МОЗ, що є в розпорядженні Крим.Реалії, на відповідний інформаційний запит.
У відомстві також зазначили, що «працевлаштованим кримчанам рекомендовано мати сертифікат про проходження вакцинації».
«На території Республіки Крим працевлаштованим громадянам рекомендовано бути вакцинованими будь-якими офіційно зареєстрованими вакцинами проти коронавірусної інфекції та мати сертифікат про проходження щеплень», – сказано у відповіді.
У червні директор «Херсонського обласного будинку дитини» Тетяна Карчевич в ефірі Радіо Крим.Реалії повідомляла, що для вакцинації кримчан від коронавіруса, яку проводять у шести пунктах в Херсонській області, доступні тисячі доз вакцини «Коронавак».
Щоб вакцинуватися в Херсонській області, кримчанам треба зареєструватися через портал «Дія». За даними українського уряду, кримчани можуть отримати щеплення в таких установах:
- КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського»;
- КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних», поліклініка №1;
- КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Е. Е. Карабелеша», поліклініка №1;
- Амбулаторія загальної практики сімейної медицини в Генічеську, проспект Миру, 130;
- Амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Чонгар, вул, Шевченка, 68 А;
- Амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Каланчак, провулок Зарічний, 14.
Щеплення безкоштовні, з собою необхідно мати паспорт, а також індивідуальний ідентифікаційний код.
Влада Криму пропонує жителям півострова вакцинуватися від COVID-19 російським «Спутником V». У Міністерстві охорони здоров'я Криму зазначили, що вакцинація здійснюється в два етапи «виключно на добровільній основі».
У Криму станом на 14 липня залишалося лише 20 тисяч доз російської вакцини від COVID-19 «Супутник-V», у зв'язку з чим можлива відсутність препарату на деяких пунктах вакцинації, повідомляв голова російського Мінохоронздоров'я Криму Олександр Остапенко.
Коронавірусна інфекція COVID-19
Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.
Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.