У Києві 13 грудня в Будинку звукозапису Українського радіо назвали переможців другого літературного конкурсу «Кримський інжир» в рамках однойменного українсько-кримськотатарського літературного фестивалю, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
У номінації «Проза українською мовою про Крим» перемогла Джан Гуль з роботою «Очі кіліма/Килим гезлери».
У номінації «Проза кримськотатарською мовою» перемогла Зера Бекірова – «Джевиз тереги ве гулидан чечеги».
У номінації «Поезія українською мовою про Крим» переміг Сергій Синоптик – «Якою мовою купувати морозиво».
У номінації «Поезія кримськотатарською мовою» переміг Сейран Ібраїм – «Къырымым, азизим, беклейсинъ мени!»
У номінації «Дитяча література про Крим» перемогла Аліме Куркчі – «Тылсымджы».
У номінації «Переклад художнього твору з української на кримськотатарську» перемогла Сеяре Кокча з перекладом віршів Маріанни Кіяновської та Сергія Жадана.
У номінації «Переклад художнього твору з кримськотатарської на українську» переміг В'ячеслав Левицький з перекладом віршів Ельмаз Бахшиш, Таїра Керіма, Сеяре Кокча і Майє Сафет.
Спеціальною номінацією «Слова свободи» відзначили двох політв'язнів, які надіслали свої тексти з в'язниць: фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Османа Аріфмеметова і Сервера Мустафаєва.
Ще однією спеціальною номінацією «Внесок в розвиток кримськотатарської літератури» відзначили кримськотатарського поета Шукрі Аппаза.
Переможців нагороджували: головний редактор українського інформресурсу «Українська правда» Севгіль Мусаєва, український музичний продюсер Ігор Кондратюк, ексвиконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, політик, звільнений з російського ув'язнення український режисер з Криму Олег Сенцов та інші.
Після церемонії нагородження почалася прем'єра концерту для фортепіано з оркестром: його виконав Ансамбль класичної музики імені Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України; диригент – народний артист України Ігор Андрієвський; солістка – лауреат міжнародних конкурсів Ольга Савайтан.
Цього року літературний конкурс зібрав твори з 20 регіонів України, а також з Туреччини, Болгарії, Польщі та Йорданії – загалом 304 твори, частина з них надійшла з Криму, повідомляють організатори.
Перший письменницький конкурс «Кримський інжир» пройшов влітку 2018 року. Прийом робіт завершився 31 жовтня. За цей час на конкурс надійшло 244 роботи від 135 авторів з усієї України в шести номінаціях: «поезія», «проза кримськотатарською мовою», «проза українською мовою», «переклад» і «жіночий погляд».
Раніше українсько-кримськотатарську антологію «Кримський інжир» презентували на «Книжковому арсеналі» у Києві.