Україна атакувала Керченський міст ракетами ATACMS у серпні 2024-го, але США виступали проти – NYT

Пожежа на Керченському мосту в Керченській протоці. Україна, окупований Крим, 8 жовтня 2022 року

Україна у серпні 2024 року використовувала ракети ATACMS для атаки на Керченський міст, що з'єднує територію РФ з анексованим Кримом. При цьому США виступали проти такого удару, пише The New York Times у матеріалі про роль американців в українських операціях проти Росії.

Як йдеться у статті, у 2024 році на запит Києва США запропонували операцію Lunar Hail («Місячний град»), метою якої була серія ударів по російській інфраструктурі в Криму.

За планом, створеним українськими, американськими та британськими військовими, ATACMS мали вразити вразливі місця конструкції, а морські дрони – вибухнути поряд з опорами. Однак під час підготовки морських дронів Росія почала посилювати захист опор, і тоді Україна запропонувала завдати лише ракетного удару, йдеться у матеріалі.

Американські чиновники та військові нібито виступили проти цього, аргументуючи тим, що, на їхню думку, ATACMS поодинці не впораються. Вони закликали Київ дочекатися готовності дронів чи скасувати операцію.

У серпні 2024 року Україна атакувала Керченський міст ракетами ATACMS і той встояв. Джерела видання серед американських військових заявили, що США нібито поступилися, а один американський чиновник сказав: «Іноді українцям необхідно щось зробити, щоб зрозуміти, що ми маємо рацію».

Дата удару в матеріалі не вказується. Однак, ймовірно, йдеться про 16 серпня 2024 року. Тоді Міноборони Росії заявляло, що Україна атакувала Керченський міст 12 ракетами ATACMS.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: На Керченському мосту збільшать кількість пунктів огляду – Аксьонов

Керченський міст стратегічно важливий для Росії як для постачання анексованого Криму, так і для постачання туди живої сили, техніки та зброї для продовження війни проти України. Після вибуху на мосту 8 жовтня 2022 року РФ різко посилила обстріл України, включаючи цивільну інфраструктуру. Путін назвав масовані ракетні удари заходом у відповідь.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту : https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net . Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.