Російський парламент Криму додав до плану приватизації державного майна Керченський металургійний завод. Проект відповідної постанови схвалили 26 червня на засіданні парламенту.
«Пропонується доповнити (план приватизації держмайна) в частині включення до переліку державних унітарних підприємств, приватизація яких планується 2019 року шляхом перетворення на господарські товариства, ДУП «Керченський металургійний завод», – йдеться в пояснювальній записці до проекту постанови.
Балансова вартість заводу станом на 1 січня 2018 року оцінена в 1,5 мільярда рублів. На заводі числиться 1344 працівники.
2017 року кримська влада «націоналізувала» Керченський металургійний комплекс, у який входили металургійний і стрілочний заводи (раніше вони належали структурам українського бізнесмена Ріната Ахметова). Зміна власника ситуацію з боргами по зарплаті на заводі не виправила, майно підприємства закладено під забезпечення кредитних зобов'язань.
7 березня 2017 року керченські ЗМІ повідомили з посиланням на керівника профспілкової організації Геннадія Возіяна, що замість двох колишніх українських підприємства, створених на базі заводу ім. Войкова – «Краснодарський металургійний комплекс» і «Краснодарська стрілочна компанія», шляхом примусового викупу створять кримське держпідприємство «Керченський металургійний завод».
ТОВ «Керченський стрілочний завод» (КСЗ), який працював на території заводу ім. Войкова в Керчі, за даними ЗМІ, перебував у власності української компанії «Укртранслізинг», власником 49,96% акцій якої була найбільша в Україні приватна транспортно-експедиторська компанія «Лемтранс», що входить у фінансово-промислову групу «СКМ» українського бізнесмена Ріната Ахметова. Підприємство, зареєстроване як окрема структура 2002 року (після банкрутства Керченського металургійного комбінату ім. Войкова – КР), спеціалізувалося на випуску чавунного і сталевого литва, стрілочних переводів та запчастин до них. КСЗ був головним постачальником продукції для «Укрзалізниці».