Дніпровський районний суд Києва 9 липня перевів із СІЗО під домашній арешт колишнього російського міністра охорони здоров'я Криму Петра Михальчевського, обвинуваченого в державній зраді. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
Про переведення під домашній арешт просив адвокат екс-чиновника Валентин Рибін. Він обґрунтував це тим, що 25 червня Конституційний суд України скасував норму, згідно з якою обвинуваченим у державній зраді застосовується тільки найжорсткіший запобіжний захід – утримання під вартою. Адвокат також додав, що за межами СІЗО його клієнт «не може чинити тиск на свідків», оскільки вони вже дали свідчення на суді.
Прокурори Роман Мурачев і Євген Комаровський виступили проти звільнення з СІЗО Михальчевського. Вони заявили, що ексміністр має нерухомість та зв'язки в анексованому Криму, і, на думку звинувачення, може сховатися на території анексованого Росією півострова.
Заслухавши сторони, суддівська колегія на чолі з Мирославою Марченко ухвалила рішення повністю задовольнити клопотання захисту. Чим обумовлене це рішення – невідомо, була зачитана тільки регулятивна частина рішення. Відповідно до неї, Михальчевський зобов'язаний здати паспорти і носити електронний браслет.
З 8 січня 2018 Петро Михальчевський перебував під вартою: спочатку він утримувався в СІЗО Херсона, влітку його перевезли в київський ізолятор. У червні минулого року розслідування у справі ексміністра було завершено.
Петро Михальчевський займав посаду міністра охорони здоров'я Криму з 27 лютого по 10 червня 2014 року в підконтрольному Росії уряді. Прокуратура АРК вважає, що тим самим він скоїв діяння, передбачені ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність) і ст. 111 (державна зрада).
Сам Михальчевський визнає, що працював міністром охорони здоров'я, але не вважає це держзрадою. Він обґрунтовує це тим, що його обирала на пост Верховна Рада АРК відповідно до законодавства України.