У російському Міністерстві майнових і земельних відносин Криму пояснили припис про «звільнення приміщень» Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП, що перейшла у створену Православну церкву України.
Як повідомила голова кримського міністерства Анна Анюхіна, єпархія не укладає новий договір і не зареєструвалася в Криму за російським законодавством.
«Пропонували їм узаконити стосунки. Але вони на території Криму не перереєструвалися як юридична особа, тому ми позбавлені цієї можливості», – цитує Анюхіну російське інформагентство «Интерфакс».
При цьому Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент повідомив, що влада Криму вимагає «звільнити приміщення» Кафедрального собору в Сімферополі, де проводять богослужіння Кримської єпархії УПЦ КП, до початку березня 2019 року.
Раніше стало відомо, що російська влада в Криму направила припис про «звільнення приміщень» Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі.
Приміщення на першому поверсі собору стали каменем спотикання між єпархією і Фондом майна після анексії Криму 2014 року, коли підконтрольний Кремлю уряд Криму залишив чинним договір оренди, укладений ще 2002 року, проте змінив методику розрахунку вартості оренди. За словами архієпископа Климента, зараз на спірних 112 квадратних метрах розташовані каплиця і кімната для відспівування небіжчиків.
2016 року представники Фонду майна Криму намагалися опечатати перший поверх Кафедрального собору.