Член Громадської палати Росії від Криму, голова підконтрольної Росії «болгарської громади Криму» Іван Абажер повідомив, що швейцарське посольство не видало йому візу. Він мав брати участь у 12-й сесії форуму з питань меншин, функціонуючого під егідою Ради ООН з прав людини, що проходить 28 -29 листопада в Женеві.
«Для мене як для члена Громадської палати Росії та Громадської палати республіки Крим, для керівника національного об'єднання, якому в цьому році виповнюється 25 років, це дивно. Мені вперше не дають взяти участь у заході на міжнародній майданчику, сенс якого в тому, щоб вислухати думку всіх сторін», – заявив Абажер, інформує ТАСС.
Він вважає, що таке рішення посольство ухвалило «після того, як відмоніторили його виступи в публічній площині на майданчику саміту ОБСЄ в Варшаві і на засіданні Ради з прав людини в Женеві, на заходах під егідою ОБСЄ в Москві, на форумі із управління інтернетом в Берліні, на Паризькому форумі світу».
Депутат Держдуми Росії з Криму Руслан Бальбек і голова російської громадської організації «Українська громада Криму» Анастасія Гридчина вже прибули в Женеву. Гридчина написала про це в Фейсбуці.
Гридчина розповіла ТАСС, що російську «делегацію кримських татар, що планувала вирушили до Швейцарії, не зареєстрували учасниками без пояснення причин».
11 вересня цього року на конференції ОБСЄ з питань людського виміру у Варшаві українська делегація не дала виступити двом російським «представникам Криму». Пізніше, за даними російських ЗМІ, на конференції зміг виступити Іван Абажер.
Експерший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар тоді повідомила, що українська влада перевіряють, на підставі яких документів російські «представники Криму» перетнули кордон Шенгенської зони для участі в конференції ОБСЄ у Варшаві.
Також Джеппар висловила думку, що російські ЗМІ з анексованого Криму, які брали участь в щорічній нараді ОБСЄ з людського виміру у Варшаві, «діяли в рамках гібридної війни».