У внутрішніх водах України затримано судно, яке вивозило зерно з порту Севастополя – Прокуратура АРК

Балкери на завантаженні біля зернового терміналу «Авліта» в Севастополі, архівне фото

У квітні українські правоохоронці затримали у внутрішніх водах України судно, яке в листопаді 2024 року вивозило зерно із закритого українською владою Севастопольського порту. Про це 25 квітня повідомила пресслужба Прокуратури АРК.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що у листопаді 2024 року суховантаж під прапором іноземної країни незаконно вивіз з закритого Україною Севастопольського морського торговельного порту понад 4,6 тис тонн пшениці, ймовірно захопленої представниками держави-агресора на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей», – йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням відомства, у квітні 2025 року після завантаження в порту Молдови судно слідувало територіальними водами України. Під час проходження акваторії річки Дунай суховантаж було затримано українськими силовиками.

«Під час проведення обшуку на судні вилучено навігаційне обладнання, комп'ютер, мобільні телефони, суднову документацію та інші документи, що підтверджують вчинення злочину», – додали у відомстві.

Назва судна у повідомленні не наводиться.

Раніше в Україні в середині квітня повідомили про підозру капітану морського судна SAN COSMAS, якому інкримінують незаконне вивезення агропродукції із закритих портів Криму.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Українське зерно та плани Росії

З початку повномасштабної війни проти України Росія активізувала використання портової інфраструктури Криму, незважаючи на міжнародні санкції та офіційне закриття українських портів півострова для міжнародного судноплавства.

За даними Крим.Реалії, Керченський морський рибний порт активно задіюється для «сірого» експорту – зокрема, українського зерна та зрідженого газу, що суперечить міжнародному праву. Порти Севастополя, Керчі та Феодосії також використовуються для перевалки стратегічних вантажів, включаючи ільменіт для «Кримського Титану» та нафтопродукти.

Таким чином, інфраструктура кримських портів продовжує використовуватися Росією як логістичний та економічний ресурс для ведення війни й окупаційної політики, всупереч міжнародним нормам і санкціям.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.