Засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов, який тримає голодування 120 днів, написав заповіт на свою творчість у разі смерті, повідомила 10 вересня, його двоюрідна сестра Наталія Каплан.
«Олег додав, що постарається триматися, хоча живе зараз просто за інерцією», – написала Каплан у Facebook, коментуючи лист, який їй прийшов від брата.
Вона привела уривок із листа Сенцова. Він пише, що не вірить у швидке звільнення.
«Але це не означає, що я розклеївся або збираюся зніматися (мабуть, із голодування – примітка Каплан). Я не здався в будь-якому випадку. Просто я не вірю вже в щасливий кінець всієї цієї історії. Стан у мене приблизно такий же: стабільно-паскудний. До всіх старих спецефектів тепер ще додалася гіпоксія – брак кисню в органах, в основному в серці і мозку. Туман у голові, все крутиться, тіло, голова і кінцівки німіють. Кровоносна система взагалі не справляється з живленням киснем організму. Ось я який став просунутий в медицині», – цитує Сенцова його сестра.
Раніше повідомлялося, що петицію на сайті Білого дому із закликом врятувати засудженого в Росії Олега Сенцова, який дотримується голодування більше 115 днів, підписали 100 тисяч 766 чоловік. Петиція набрала необхідні 100 тисяч підписів за два дні до її закриття.
6 вересня стало відомо, що Європейський парламент може номінувати Сенцова на премію «За свободу думки» імені Сахарова.
Засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях. 31 травня він заявив, що його «не цікавить обмін», адже він – «людина, яка йде до кінця».
Сенцов і кримський анархіст Олександр Кольченко були затримані представниками російських спецслужб у Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.
Правозахисний центр «Меморіал» вніс Сенцова і Кольченка до списку політв'язнів.