Росприроднадзор надіслав до суду адміністративну справу щодо ТОВ «Екоюжгеоразведка». У відомстві стверджують, що компанія незаконно видобуває пісок на Бакальській косі в Роздольненському районі. Про це йдеться у повідомленні підконтрольного Росії Міністерства екології та природних ресурсів Криму.
За даними відомства, юридичній особі вручили протокол про тимчасову заборону діяльності.
«Виявлено численні порушення природоохоронного законодавства, в тому числі незаконне користування поверхневим водним об'єктом, відсутність позитивного висновку госекологічної експертизи господарської діяльності, відсутність звітності про освіту, утилізацію, знешкодження та розміщення відходів. Об'єкт не був поставлений на державний облік, а також вівся незаконний видобуток піску на родовищі «Бакальська банка» в Чорному морі», – йдеться у повідомленні.
У ТОВ «Екоюжгеоразведка» поки публічно не коментували ситуацію.
Раніше голова підконтрольного Росії уряду Криму Юрій Гоцанюк повідомив, що роботи з видобутку піску «незабаром» будуть зупинені.
Експрокурор анексованого Криму, нині депутат Держдуми Росії Наталія Поклонська заявила, що хоче звернутися до голлівудського актора Леонардо Ді Капріо, щоб він допоміг врятувати Бакальську косу.
У Криму активісти виманають зупинити промисловий видобуток піску на території ландшафтно-рекреаційного парку «Бакальська коса». За інформацією місцевих жителів, з початку 2015 року площа парку через розробку зменшилася на 8 гектарів. У підконтрольному Росії Мінприроди Криму запевняють, що ліцензію на видобуток піску не видавали. У Роздольненській адміністрації заявляли про те, що продовжують звертатися в усі компетентні інстанції з вимогою припинити видобуток піску.
Наприкінці грудня підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов повідомив, що дослідження показали скорочення площі Бакальської коси через видобуток піску.
Бакальська коса розташована на північно-західному узбережжі Криму на території Роздольненського району. З 2000 року коса має статус регіонального ландшафтного парку, її протяжність – близько 12 кілометрів. Активісти з довколишніх населених пунктів звертають увагу на те, що в останні роки коса помітно звузилася і йде під воду.