Росія нарощує ядерний військовий потенціал e Криму, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Про це він написав у статті для американського видання Foreign Affairs.
«Росія стає тут (у Чорноморському регіоні – КР) все більш агресивною: вона перешкоджає торгівлі та свободі мореплавання, нарощує звичайний і ядерний військовий потенціал в окупованому Криму, використовує його територію як логістичний хаб для військової активності на Близькому Сході», – йдеться у статті.
Раніше заступник представника президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева зазначала, що в Криму на кількох об'єктах є матеріали для виготовлення ядерної зброї.
Крім того, перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар під час засідання всеукраїнського форуму «Україна 30» вказала на те, що Росія продовжує облаштовувати інфраструктуру в анексованому Криму під розміщення ядерної зброї.
Про те, що Росія відновлює ядерну базу в анексованому Криму повідомляв і народний депутат України, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.
Російська влада поки не коментувала заяву Кулеби.
У жовтні 2018 року тодішній глава МЗС України Павло Клімкін стверджував про наявність обґрунтованих підозр у тому, що Росія могла розмістити в Криму ядерну зброю або побудувала інфраструктуру для неї.
Тоді депутат Держдуми Росії з Криму Андрій Козенко, коментуючи висловлювання Клімкіна, заявив РІА «Новости», що «страх нацистського керівництва сусідньої країни цілком обґрунтований».
У 1994 році Україна відмовилася від ядерної зброї. Після цього Україна, США, Росія і Велика Британія уклали Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (так званий Будапештський меморандум). Він містить пункти, що надають Україні гарантії її суверенітету й безпеці.