Два російські протичовнові кораблі та дизельний підводний човен провели в Чорному морі навчання на тлі заходу в акваторію двох бойових кораблів ВМС США, повідомляє агентство «Интерфакс» із посиланням на Чорноморський флот Росії.
«Екіпажі малих протичовнових кораблів «Ейск» та «Касимов»
Чорноморського флоту у складі корабельної пошукової ударної групи відпрацювали пошук і виявлення підводного човна умовного супротивника у взаємодії з екіпажем протичовнового вертольота «Ка-27М», – повідомили у відомстві.
Навчання відбулись в одному з морських полігонів Чорного моря, зазначили у пресслужбі флоту, але не уточнили, де саме.
Зазначається, що екіпажі російських кораблів «здійснили пошук
підводного човна й атакували підводну ціль, застосувавши торпедне і реактивне бомбове озброєння». Роль умовного супротивника виконав підводний човен Чорноморського флоту Росії.
«Під час пошуку підводного човна екіпажі кораблів виконали завдання протиповітряної оборони на переході морем із виконанням зенітних ракетних та артилерійських стрільб по повітряній цілі», – йдеться у повідомленні.
Минулими вихідними повідомлялося, що фрегат Чорноморського флоту Росії «Адмирал Эссен» під час навчань у Чорному морі відпрацьовував удар по авіагрупі умовного супротивника.
До цього повідомлялося, що Росія провела чергові навчання у Чорному морі на тлі заходу в його акваторію флагмана Шостого флоту ВМС США Mount Whitney, а також оснащеного крилатими ракетами есмінця USS Porter.
Мілітаризація Криму
Після анексії Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони.
У січні 2018 року в районі мису Фіолент на бойове чергування заступили російські зенітно-ракетні комплекси С-400 «Тріумф». У вересні 2018 року такі ж комплекси розмістили і в Євпаторії, а наприкінці року – в Джанкої.
У Генштабі України дії російських військових в Криму називають незаконними.
Заступник постійного представника України в ООН Юрій Вітренко висловив побоювання щодо можливого розміщення Росією ядерної зброї на півострові. Заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Сергій Кривонос повідомив, що в Криму є кілька об'єктів, де може бути ядерна зброя. Він вважає, що можливість її розміщення на півострові «досить велика».
У 2016 році представник Кремля Дмитро Пєсков заявляв, що Росія не має наміру ні з ким обговорювати розміщення ядерної та неядерної зброї в Криму.
Генасамблея ООН у грудні 2019 року ухвалила резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.