З 20 березня 2021 року набув чинності указ президента Росії Володимира Путіна, який заборонив «іноземним громадянам» володіти землею в більшості районів окупованого Криму – прибережних і прилеглих до материкової України.
З точки зору російського законодавства громадяни України на окупованому півострові також потрапляють у цю категорію.
Раніше адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини, член комітету Національної асоціації адвокатів України з міжнародного права Максим Тимочко розповів в ефірі проєкту Радіо Свобода Радіо Крим.Реалії, як громадянам України зберегти свої ділянки в анексованому Криму, які підпадають під «земельну указ» президента Росії Володимира Путіна.
Президент Росії Володимир Путін 20 березня розширив перелік територій, земельні ділянки, які не можуть бути у власності в «іноземців» і «зарубіжних юридичних осіб» – до список увійшли більшість районів анексованих Криму і Севастополя, а також Керч, Ялта, Євпаторія та інші прибережні міста півострова. Заборона не поширюється на три райони Криму – Первомайський, Красногвардійський і Білогірський, ці райони не межують з материковою частиною України і не мають виходу до Чорного моря. Аналогічним чином до переліку не увійшла Верхньосадовська сільська рада в Нахімовському районі Севастополя.
Раніше Німеччина засудила указ Путіна, згідно з яким землею в анексованому Криму не можуть володіти люди, у яких немає російського громадянства.
У представництві президента України в АРК назвали «військовим злочином» указ Путіна щодо землі в Криму. А в Прокуратурі Автономної Республіки Крим нададуть правову оцінку цьому факту.
Голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров вважає, що указ Путіна з приводу права власності на землю в анексованому Криму стане «черговою катастрофою» для кримськотатарського народу.