Прокуратура АРК відкрила провадження проти російських силовиків через обшук і затримання в Криму

Прокуратура АРК

Прокуратура АРК відкрила кримінальні провадження за фактами незаконного затримання та проведення обшуку у громадянина України за нібито участь в «добровільному кримськотатарською батальйоні імені Номана Челебіджихана».

«Розпочато кримінальні провадження за фактами незаконного позбавлення волі 19 серпня громадянина України за нібито участь у добровольчому кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана (ч. 2 ст. 146 КК України), а також порушення недоторканності житла шляхом проведення незаконного обшуку за місцем його проживання в Кіровському районі Автономної Республіки Крим (ч. 2 ст. 162 КК України) працівниками незаконно створеного органу «УФСБ Росії в Республіці Крим і місті Севастополі», – йдеться у повідомленні.

У Прокуратурі АРК зазначили, що наразі вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення цих злочинів.

19 серпня ФСБ Росії стверджувала, що затримала жителя Кіровського району Криму, якого підозрюють в участі в «українському націоналістичному батальйоні». Порушено кримінальну справу стосовно жителя Кіровського району. Наразі підозрюваного затримали. У ФСБ стверджують, що кримчанин у 2016 році виїхав на материкову частину України і вступив «до батальйону імені Н. Челебіджихана, створеного Ленуром Іслямовим.

Ім'я та прізвище затриманого не повідомляється.

Крим.Реалії намагаються зв'язатися з власником кримськотатарського телеканалу ATR, головою громадської організації «Аскер» Ленуром Іслямовим, щоб отримати коментар з цього приводу.

Раніше в Криму було винесено три обвинувальні рішення щодо кримських татар, яких визнали винними в тому, що вони були членами збройного формування «Добровольчий батальйон імені Номана Челебіджихана», засновником якого вважається Ленур Іслямов. Винесені також два заочні вироки кримчанам з підозрами в тому, що вони також є членами цього формування.

Дискусія про створення кримськотатарського батальйону в складі структури правоохоронних органів України триває з 2016 року.

У Національній гвардії України, що входить в систему Міністерства внутрішніх справ України, зазначали, що заяви про створення в їхній структурі «кримськотатарського батальйону», залишаються поки на рівні заяв, які не закріплені законодавчо.

Ленур Іслямов закликав надати створюваному «кримськотатарському батальйону» імені Номана Челебіджихана номер військової частини.