Кримська правозахисна група промоніторила 15 сайтів кримських і російських ЗМІ, які регулярно публікують інформацію про ситуацію з пандемією COVID-19 у Криму. На думку правозахисників, ЗМІ у Криму не дають людям повної інформації про коронавірус.
За їхніми даними, альтернативні точки зору в таких матеріалах не представлені. Жодного критичного матеріалу серед обраних для моніторингу не зафіксовано.
Повідомляється, що за перший тиждень квітня в 250 матеріалах йшлося про дії російської влади, пов'язані з пандемією, що становить 90,5% від загальної кількості публікацій по цій темі. За перший тиждень травня в 245 публікаціях йшлося про дії російської або окупаційної влади, пов'язані з пандемією, що становить 96,8% від загальної кількості публікацій по цій темі. За перший тиждень червня у 211 статтях йшлося про дії російської або окупаційної влади, пов'язані з пандемією, що становить 94,6% від загальної кількості публікацій по цій темі.
«При цьому цитати чиновників і силовиків у цих матеріалах не беруться під сумнів і не критикуються. Альтернативні точки зору в таких текстах відсутні», – повідомили правозахисники.
За даними моніторингу КПГ, «повна відсутність критичних матеріалів у популярних інформаційних онлайн медіа Криму та низка порушень стандартів журналістики при висвітленні такої серйозної проблеми, як пандемія, ставлять під загрозу ситуацію з доступом людей до об'єктивної і достовірної інформації про поширення небезпечного для життя і здоров'я кримчан захворювання».
Your browser doesn’t support HTML5
За даними російської влади Криму, в Криму на поточний період зафіксовано 900 випадків нової коронавірусної інфекції: 59 з них – з-за кордону, ще 100 випадків завезені із сусідньої Росії та виявлені за контактом з ними, 641 випадок виявлено при зверненні за медичною допомогою та за контактом з особами з лабораторно підтвердженими результатами, 100 – при лабораторному скринінгу здорових осіб.
У Севастополі на нову коронавірусну інфекцію захворіли 283 людини. Наразі у стаціонарах перебувають 57 осіб. Одужали 212 осіб, 5 осіб померло.
Коронавірусна інфекція COVID-19
Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.
Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.