У Краснодарському краї РФ водолази російського МНС зібрали понад сім тисяч мішків ґрунту з мазутом із дна Чорного моря. Волонтери раніше скаржилися на неефективне очищення піску – після просіювання на спеціальній установці він залишає на руках масляний слід, який важко змивається.
«Водолазними групами МНС Росії здійснено понад 4,5 тис. спусків, внаслідок чого з дна Чорного моря піднято понад 7,3 тис. мішків ґрунту з мазутом», – заявив начальник пресслужби управління МНС по краю Олександр Субочев.
Росприроднагляд раніше оцінив загальні збитки від катастрофи майже у 85 мільярдів рублів. Жодних претензій до «Роснефти», вантаж якої перевозили танкери, офіційно поки що ніхто не висував.
Тим часом екологи б'ють на сполох, оскільки через катастрофу вже загинули десятки дельфінів та сотні морських птахів (за деякими оцінками – десятки тисяч). З приходом тепла ситуація може погіршитися – через ризик підйому з дна важких фракцій мазуту. За заявою міністра природних ресурсів Росії Олександра Козлова, відновлення прибережної зони Анапи завершиться лише до літа 2026-го.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Аварія танкерів: на пляжах Анапи встановили таблички про заборону купанняУ квітні голова Росспоживнагляду Ганна Попова повідомила, що жоден із цих пляжів не відповідає санітарним нормам і не може використовуватися для відпочинку біля води. Наступного тижня після цього заступник міністра курортів, туризму та олімпійської спадщини Краснодарського краю Інна Пєтухова пояснила, що ті пройдуть перевірку ще раз – після проведення очищення. Останнє має завершитися 13 травня.
Мазут потрапив у Чорне море в результаті аварії двох танкерів «Волгонефть» у Керченській протоці 15 грудня, за основною версією – через шторм. Вони перевозили понад дев'ять тисяч тонн нафтопродуктів.
Влада Анапи подала позов до арбітражного суду Краснодарського краю проти власників двох танкерів, які затонули в Чорному морі в грудні 2024 року. За збитки, завдані регіону розливом нафти, мерія вимагала 211 млн рублів.
В очищених від мазуту пробах ґрунту з узбережжя Анапи у 22 з половиною рази перевищено допустиму концентрацію небезпечного канцерогену бензапірену, виявили в ході аналізу фахівці НІПД та «Всеросійського товариства охорони природи» (ВТОП).
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.