Російська поліція затримала понад 50 осіб, які прийшли під будівлю Верховного суду Росії підтримати фігурантів першої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір». Сьогодні суд розглядає апеляцію на вирок чотирьом кримським татарам: Зеврі Абсеїтову, Ремзі Меметову, Рустему Абільтарову і Енверу Мамутову.
Про це повідомляє громадський об'єднання «Крымская солидарность», а також російська правозахисниця Олександра Криленкова.
Активісти перебували під будівлею суду з плакатами «Наші діти не терористи», «Припиніть репресії в Криму».
Поліція відвезла їх у невідомому напрямку.
12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, кримських татар, а також у місцевому кафе. В результаті були затримані та звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Їх звинуватили в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаній у Росії терористичною.
У грудні 2018 Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Енвера Мамутова до 17 років позбавлення волі в колонії суворого – до 9 років колонії суворого режиму.
Жоден із фігурантів своєї провини не визнав. Усі вказували на «політично вмотивований характер» кримінальної справи.
Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»
Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».
Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.