Офіційну зустріч уповноважених з прав людини Росії та України в Афінах скасовано після заяви українського омбудсмена Людмили Денісової щодо відвідування 12 лютого українських моряків Ніною Карпачовою. Про це повідомляє прес-служба російського омбудсмена Тетяни Москалькової.
«Раніше запланована на 21 лютого офіційна зустріч в Афінах омбудсменів України не відбулася через лист, в якому Денісова звинуватила Москалькову в тому, що українських моряків відвідала Ніна Карпачова. Москалькова не вважає за доцільне продовжувати обмін думками у форматі політизації питань прав людини з боку Денісової», – йдеться в повідомленні прес-служби Москалькової, що є в розпорядженні російського інформагентства «Интерфакс».
У ньому наголошується, що Москалькова і Денісова неформально зустрілися на заході, присвяченому 20-річчю омбудсмена Греції, і «висловили взаємні прохання про допомогу громадянам Росії та України, які перебувають у колоніях і тюрмах».
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова 21 лютого висловила протест російській колезі Тетяні Москальковій у зв'язку з її спільними візитами з екс-омбудсменом України Ніною Карпачовою до поранених українських військових, захоплених ФСБ біля берегів Криму, і недопуском Денісової до моряків.
1 листопада Карпачова в анексованій Керчі зустрілася з керівництвом і студентами політехнічного коледжу, де 17 жовтня сталися вибух і стрілянина. В офісі українського омбудсмена, коментуючи поїздки Карпачової в Криму, повідомляли, що це питання перебуває в компетенції Служби безпеки України. Карпачова була українським омбудсменом з 1998 до 2012 рік. Вона є віце-президентом Європейського інституту омбудсмена.
25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли й захопили три плавзасоби ВМС України – катери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу», що прямували з Одеси до Маріуполя. За даними Києва, шестеро українських моряків були поранені.
ФСБ Росії підтвердила застосування зброї проти українських кораблів, відомство стверджує, що три українські військові кораблі «незаконно перетнули держкордон Росії».
Російські суди в Криму заарештували 24 українських військових. Українським військовослужбовцям висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконний перетин кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі. Всіх українських військовослужбовців доставили в столицю Росії Москву.
Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт захопленим українським військовослужбовцям до кінця квітня. Всі 24 військових заявили слідству, що є військовополоненими.
Прокуратура АРК визнала затриманих ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.
Дії Росії в районі Керченської протоки критикують у низці європейських країн і США. У НАТО заявили, що уважно стежать за розвитком подій у Керченській протоці і закликали до стриманості й деескалації напруги.