У Криму вісьмох затриманих після обшуків доставили в управління ФСБ

Обшуки в Криму, 10 червня 2019 року

У Криму вісьмох затриманих після обшуків доставили в управління ФСБ Росії у Сімферополі. Про це кореспонденту Крим.Реалії повідомив юрист Рустем Кямілєв.

«Усі зараз перебувають у ФСБ на (вулиці) Франка. Попередньо всіх звинувачують за ст. 205.5, кого в першій, кого в другій частині, допитують. Адвокати по одному входять в справу», – розповів Кямілєв.

Юрист зазначив, що за підсумками затримання, силовики сформували два нові «осередки» релігійної організації «Хізб ут-Тахрір»: у Білогірському районі затримали трьох осіб, в Алушті та околицях – чотирьох, а затриманого Ескендера Сулейманова долучили до другої сімферопольської справи «Хізб ут -Тахрір», за якою проходить його брат Руслан Сулейманов.

Захист очікує, що сьогодні також відбудуться судові засідання щодо обрання вісьмом чоловікам запобіжного заходу.

Після ранкових обшуків у будинках кримських татар в Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах затримано 8 чоловіків.

ФСБ Росії заявила, що слідчі заходи проходять у рамках кримінальної справи за ст. 205.5 (організація або участь у діяльності терористичної організації) і стосуються релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

Українські правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження через проведення російськими силовиками обшуків у Криму.

​​

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.