Президент України Володимир Зеленський вважає, що без деокупації Криму не можна говорити про нормальні відносини з Росією, яка анексувала півострів. Він упевнений, що рано чи пізно Крим повернеться під контроль України.
Про це він сказав в інтерв'ю «Українській правді».
«Соромно буде російському народу через кілька років за те, що сталося. Без повернення Криму не буде єднання, можливості нормально і відверто, дружно спілкуватися українському і російському народу в майбутньому поколінні. Це неможливо. Ми сусіди. Ми живемо в цій квартирі і ніхто переселятися не збирається», – сказав Зеленський.
При цьому він не може дати прогноз, коли Крим повернеться під контроль України.
Реакції російської сторони на позицію Зленського поки немає. Однак у Кремлі неодноразово підкреслювали, що питання територіальної приналежності Криму закрите.
Your browser doesn’t support HTML5
На останній пресконференції в Києві Зеленський запевнив, що Україна не відступає від позиції повернення під свій контроль окупованих територій, у тому числі анексованого Криму.
Your browser doesn’t support HTML5
Віцепрем'єр – міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков зазначив в ефірі Радіо Крим.Реалії, що влада України хоче створення міжнародного майданчика для переговорів щодо деокупації Криму, але не може прогнозувати, коли вона з'явиться і в якому форматі.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.