У російському уряді Криму повідомили 5 березня, що «забудовник бере на себе зобов'язання з облаштування Фороського парку», навколо якого не вщухає скандал через протести місцевих жителів.
«Разом із будівництвом дитячо-молодіжного оздоровчого комплексу забудовник бере на себе зобов'язання з облаштування парку: встановлять нові лавки, освітлення, доріжки для скандинавської ходьби в ялівцевому гаю, малі архітектурні форми. Крім цього, буде проведена компенсаційна висадка, в рамках якої замість одного знищеного дерева посадять три. Взяти участь у ній зможе кожен охочий», – йдеться у повідомленні уряду.
Влада запевняє, що всі «роботи проходять згідно з дозволом Мінприроди Криму і з консультацією фахівців Нікітського ботанічного саду».
«Також нагадуємо, що всі обмеження щодо входу в парк скасовані», – сказано в повідомленні.
1 березня жителі Криму записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна з проханням «втрутитися і негайно зупинити» забудову парку-пам'ятника садово-паркового мистецтва «Фороський» на ПБК. Після цього вчителька Марина Рікмен, яка від ініціативної групи місцевих жителів зачитувала звернення до президента Росії, повідомила про тиск з боку місцевої влади.
Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, відповідаючи на запитання журналістів, повідомив, що в Кремлі «поставлять питання керівництву Криму» з приводу вирубки дерев у парку «Фороський». Він також додав, що йому невідомо про відповідне звернення кримчан.
Після цього підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов заявив про намір «закрити» історію із забудовою Фороського парку 5 березня. Однак пізніше він повідомив про перенесення своєї поїздки в Форос з 5 на 9 березня «у зв'язку з проведенням важливого заходу федерального значення».
Раніше повідомлялося, що на території парку-пам'ятника садово-паркового мистецтва «Фороський» на ПБК дозволена реконструкція 18-поверхової будівлі та будівництво дитячого оздоровчого табору. В уряді Криму також вказали на наявність дозволів на знесення 37 зелених насаджень з «подальшим проведенням компенсаційного озеленення протягом року і 29 пальм з метою їх подальшої пересадки».
Your browser doesn’t support HTML5