Представник президента України Володимира Зеленського в АРК Антон Кориневич повідомив, що 8 квітня відбулася розмова з дружиною затриманого в Криму позаштатного співробітника Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владислава Єсипенка – Катериною.
«Сьогодні поспілкувалися з дружиною Владислава Єсипенка, Катериною Єсипенко. Затримання окупаційною адміністрацією в Криму, незаконне ув'язнення, тортури з метою отримання «визнання». Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим працює і буде працювати для захисту прав та інтересів громадян України, які перебувають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», – написав Кориневич на своїй сторінці у Facebook.
У коментарях до посту Катерина Єсипенко подякувала представникові президента за підтримку.
Нагадаємо, 6 квітня Катерина Єсипенко заявила в ефірі Радіо Крим.Реалії, що у президента України Володимира Зеленського поки не відповіли на її прохання посприяти у звільненні журналіста і про внесення його до списку громадян, яких можуть повернути на материкову частину України в результаті обміну.
При цьому заступниця представника президента України в Автономній Республіці Крим Дар'я Свиридова стверджувала, що Офіс президента проінформований про «кейс Єсипенка».
Редакція Крим.Реалії надіслала запити на адресу Офісу президента України щодо реакції на переслідування Владислава Єсипенка в анексованому Криму та на звернення його дружини. Відповідь, якщо така надійде, буде опублікована у наступних матеріалах.
Під час ефіру Радіо Крим.Реалії не вдалося зв'язатися телефоном із прессекретарем президента України Юлією Мендель.
Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай заявив, що РВЄ/РС обурене, дізнавшись, що затриманий фрілансер Радіо Свобода (Крим.Реалії) Владислав Єсипенко свідчив про те, що зазнав «тортур і побиття», за допомогою яких з нього намагалися вибити незаконне зізнання.
Раніше адвокат Олексій Ладін повідомив подробиці того, що розповів на суді 6 квітня в Сімферополі про тортури після затримання арештований в анексованому Криму позаштатний співробітник Єсипенко. Так, за його словами, після затримання журналіста «дві доби били і катували електричним струмом, погрожували вбивством».
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова попросила російського омбудсмена Тетяну Москалькову перевірити факти «безпідставного затримання та застосування тортур» в Криму до Єсипенка.
Офіційної інформації від російських силових структур про слідчі дії щодо Владислава Єсипенка немає. Крим.Реалії надіслали інформаційний запит в управління ФСВП Росії в анексованому Криму.
Єсипенко, якого в березні затримали в Криму російські спецслужби за підозрою у «співпраці з українськими спецслужбами і зберіганні боєприпасів», вперше особисто на засіданні суду в Сімферополі 6 квітня заявив про тортури з боку російських спецслужб. Це перше засідання суду, на яке допустили незалежних адвокатів. Воно проходило в закритому режимі через пандемію COVID-19. На суді Єсипенко також відмовився від адвоката за призначенням Віолетти Синєглазової. Водночас суд не підтримав скаргу незалежних адвокатів на арешт, залишивши Єсипенка під вартою до 11 травня.
Голова «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник вважає інтерв'ю Владислава Єсипенка російському телеканалу «Крым24» «постановочним допитом» і не виключає, що затриманого і заарештованого журналіста Крим.Реалії катували.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що українська влада має намір чинити тиск на Росію для звільнення Владислава Єсипенка.