З потеплінням ситуація з мазутним забрудненням пляжів східного Криму знову загострилася, зокрема шторми почали викидати мазутні плями на пляжі поблизу Судака, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
За інформацією волонтера, що займається очищенням пляжу Меганом, 9 березня одразу на кількох пляжах у бухті Капсель біля Судака виявлено викиди мазуту.
Сітки, що виловлюють мазут, на пляжі Меганом завалені галькою
«З приходом теплої сонячної погоди мазут на пляжах почав танути і злипатися з піском, наче пластилін. Морська вода теж почала прогріватися, а мазут почав активніше підніматися з дна й утворювати мазутні плями на поверхні. 9 березня на наших сітках на пляжі Меганом ми знайшли сильне мазутне забруднення. Ситуація на інших пляжах бухти Капсель також погіршала. На жаль, можна констатувати, що прогнози про посилення викидів мазуту з приходом потепління себе почали виправдовувати», – розповіла Крим.Реалії волонтерка на умовах анонімності.
Очищені купки гальки за допомогою хінкалін на пляжі Меганом
За її словами, російська влада Судака так і не спромоглася посилити команду волонтерів з очищення пляжів від мазуту, навіть відпрацьовані матеріали волонтери змушені самі вивозити та утилізувати.
Відпрацьовані матеріали після очищення пляжу Меганом від мазуту
«Місцева влада в Криму взагалі стала завзято замовчувати тему мазутного забруднення. Це і зрозуміло – вони зацікавлені у створенні видимості чистоти кримських пляжів і морського узбережжя, щоб не відлякати туристів. Але хіба це чесно? На наш погляд, це самозаспокоєння тільки заважає ефективній боротьбі з мазутним забрудненням», – зазначила волонтерка.
Як повідомляли Крим.Реалії, два танкери «Волгонефть» із мазутом зазнали аварії в Керченській протоці торік 15 грудня – за основною версією, через шторм.
Внаслідок аварії танкерів стався розлив нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту. Shot і Baza стверджують, що приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту «Волгонефть-239».
Пізніше Морспасслужба Росії заявила, що в результаті аварії танкерів у Керченській протоці 15 грудня в Чорне море витекло 2,4 тисячі тонн нафтопродуктів.
У Мінекології України після аварії танкерів заявили, що розлив мазуту призведе до загибелі планктону, отруєння риб, морських птахів та інших живих організмів, забруднення донних відкладень і прибережних зон, що є середовищем проживання морської флори і фауни та порушення харчових ланцюгів, що призведе до довгострокових змін у біорозмаїтті регіону. У відомстві підрахували, що збитки екосистемі Чорного моря від катастрофи склали понад 14 млрд доларів.
Як заявив у коментарі Крим.Реалії доктор біологічних наук, зоолог Павло Гольдін, наслідки катастрофи танкерів РФ у Керченській протоці відчуватимуться щонайменше 20 років.