Ексдепутат севастопольської міськради Володимир Галичий, який опинився серед тих, хто потрапив до списків українсько-російського обміну, після повернення в анексований Севастополь, сказав, що чекає від місцевої влади допомоги в реабілітації для звільнених.
Про це він сказав у сюжеті телеканалу «Вести. Севастополь».
За його словами, в Севастополь поки що після обміну повернувся він і Олександр Валехідіс, затриманий українськими спецслужбами за підозрою в шпигунстві. Очікується прибуття ще двох.
«Думаю, що і уповноважений з прав людини тут, у Севастополі, і губернатор, з яким я розмовляв на цю тему, і я сподіваюся, нові законодавчі збори (парламент Севастополя – КР), зроблять серйозні кроки для того, щоб провести якісь реабілітаційні заходи, щоб люди влилися в наше суспільство більш комфортно, ніж сьогодні вони себе почувають», – сказав Галичий.
За його словами, в «українському ув'язненні» він переніс операцію на серці.
Ексдепутата севастопольської міськради Володимира Галичого затримали 22 вересня 2015 року на КПП «Каланчак». На думку українських правоохоронців, Галичий вчинив злочин, передбачений частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України – державна зрада, проголосувавши за «незалежність Криму і Севастополя». Санкція цієї статті передбачала позбавлення волі на термін від 12 до 15 років. Сам Галичий не визнав провину і заявляв, що йому не зрозумілі обвинувачення.
7 вересня відбувся обмін утримуваними громадянами між Україною та Росією. Літак з 35 українцями приземлився в київському аеропорту «Бориспіль». В Україну повернулися 24 моряки, захоплені ФСБ Росії восени 2018 року в районі Керченської протоки, кримчани Едем Бекіров, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Олег Сенцов, затриманий і засуджений в анексованому Криму Євген Панов, також українці Роман Сущенко, Павло Гриб, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Артур Панов, Олексій Сизонович.