Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев на нараді, яку він провів в анексованому Криму 14 квітня, заявив, що «українські спецслужби намагаються організувати теракти і диверсії» на території півострова.
«Українськими спецслужбами і екстремістськими організаціями на постійній основі влаштовуються провокації на державному кордоні, здійснюються спроби проведення на території Криму диверсійно-терористичних акцій, перш за все, на об'єктах інфраструктури і життєзабезпечення», – цитує Патрушева агентство «Интерфакс».
За його словами, наростання терористичних загроз обумовлене «агресивною, антиросійською політикою України», яка, як вважає Патрушев, причетна до «формування підпільних осередків організацій «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі» і «Свідки Єгови»».
Реакції української сторони на заяви Патрушева поки немає.
Росія останнім часом істотно збільшує бойові дії своїх гібридних сил на окупованій частині Донбасу, що грубо порушують умови режиму припинення вогню, але при цьому намагається звинуватити в цих порушеннях українські війська. Крім того, значне нарощування російських військ у Криму і біля кордонів України викликає у Києва та його західних союзників занепокоєння з приводу можливості нового відкритого вторгнення російських військ в Україну.
Західні союзники України (США і ЄС), а також НАТО, висловили їй свою підтримку.
У Кремлі заявили, що пересування російської армії по території Росії не повинно викликати занепокоєння інших країн, зокрема України.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.