Колишній прем'єр-міністр, екссекретар РНБО України, ексміністр оборони, перший голова Служби безпеки України, генерал армії України Євген Марчук вважає, що Росія може «піти на поступки» щодо України, але не у кримському питанні.
Про це він сказав у коментарі Крим.Реалії.
На думку Марчука, вплинути на позицію Росії щодо України може «пом'якшення» санкцій політики США.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Крим.Реалії запустили оновлений новинний додатокХоча він визнає, що радикальної зміни ситуації на Донбасі, де йде війна, а поготів стосовно Криму, який Росія анексувала, очікувати не варто.
«Чому для Путіна (президент Росії – КР) серйозне значення мають Сполучені штати? Санкції США по тих фірмах і тих сферах, де науково-технічний компонент, вони дуже серйозно зупинили Росію з багатьох питань, у тому числі військово-технічного напрямку. Там багато деталей, але, в принципі, це так. І, звичайно, Путін розуміє, що зараз повністю з-під санкцій він не вийде, поготів після його останньої поведінки в Європі. Але зі США, щоб пом'якшити санкції хоча б стосовно тих фірм і компаній, співпраця з якими для Росії в науково-технічній сфері має значення, вони можуть піти тут на різного роду поступки, можливо, навіть в якійсь мірі щодо України. Не думаю, що вони зараз дійдуть до якихось радикальних речей на Донбасі. Стосовно Криму, думаю, ні, вони всюди говоритимуть, що тема закрита, був референдум, Крим російський і таке інше», – зазначив Марчук.
У Кремлі неодноразово заявляли, що питання територіальної приналежності Криму, який Росія анексувала в 2014 році, закрите для обговорень.
У 2014 році ЄС і США запровадили проти Росії санкції за анексію Криму і через ситуацію на Донбасі, частина якого окупована угрупованнями «ДНР» і «ЛНР», підтримуваними Росією. Санкції спрямовані як проти окремих осіб і компаній, так і проти цілих галузей економіки. Зокрема, в оборонній сфері забороняється торгівля військовою продукцією і технологіями з Росією, а також постачання їй продукції подвійного призначення. В енергетичній сфері запроваджена заборона на поставку в Росію обладнання і технологій для видобутку нафти та газу в Арктиці, на великих глибинах і сланцевих родовищах.