Глава російського парламенту Криму Володимир Константинов вважає, що для приїзду Олександра Лукашенка на півострів потрібна лише «політична воля».
Речник парламенту Криму сказав, що на півострові «готові прийняти» Лукашенка.
«Олександр Григорович уже фактично відвідав Крим, коли взяв участь у спілкуванні з нашим президентом у Севастополі. Сподіваємося, що за віртуальним відвідуванням буде й реальне. Ми завжди готові приймати друзів. А те, що кримчани з білорусами є друзями, у нас немає жодних сумнівів. З нашого боку, для візиту білоруського президента жодних перешкод не буде», – написав Константинов у фейсбуці.
Він зазначив, що влада Криму «готова до співпраці й до найтісніших, братніх відносин».
«Думаю, у нас знайдеться багато спільних тем і сфер для плідної співпраці. Все, що для цього потрібно – політична воля. Не сумніваємося в тому, що президент Білорусі її має», – додав Константинов.
4 листопада президент Росії Володимир Путін прибув до анексованого Севастополя, де брав участь у заходах з нагоди російського Дня народної єдності. Також у цей день відбулося засідання вищої ради Союзної держави, на початку якого Лукашенко сказав Путіну, що хотів би відвідати Крим: «Володимир Володимирович мені все обіцяв, обіцяв, що з собою візьме до Криму, покаже новинки, що там нового зроблено, зроблено чимало, дорогою провезе до Криму, але сьогодні сам поїхав і мене з собою не запросив».
Путін відповів Лукашенку, що «ми завжди будемо раді бачити вас, щоб ви могли подивитися це (меморіал – КР)».
У серпні 2021 року Лукашенко заявив, що визнає анексований Крим «російським», коли «останній російський олігарх» почне постачати продукцію на півострів.
Раніше Лукашенко говорив, що доручив опрацювати питання стосовно відкриття авіарейсів з Білорусі до Криму. При цьому пряме авіасполучення так і не було відкрито.
У МЗС України пригрозили Білорусі санкціями за польоти до Криму. Українська влада зазначила, що підтримка Мінськом «протиправної політики Кремля» щодо порушення територіальної цілісності України матиме наслідки.
Країни Заходу не визнали перемогу Лукашенка на виборах президента через фальсифікації, а також запровадили проти Білорусі кілька пакетів санкцій. Вони закликають провести в країні нові вибори з дотриманням демократичних стандартів.
Росія анексувала Крим у 2014 році, після чого Україна, США та Євросоюз запровадили низку економічних санкцій, які щороку продовжують.