82 країни проголосували за оновлену резолюцію Генеральної асамблеї ООН щодо ситуації з правами людини в анексованих Росією Криму та Севастополі з урахуванням умов, що склалися після повномасштабного російського вторгнення в Україну, повідомляє «Укрінформ». Це на 17 країн більше, ніж торік.
Згідно з повідомленням, проти проголосували 14, утрималися – 80.
Крім Росії, проти цієї резолюції проголосували Білорусь, Китай, Куба, Північна Корея, Еритрея, Ефіопія, Іран, Казахстан, Малі, Нікарагуа, Судан, Сирія, Зімбабве.
У нинішній резолюції ООН засуджується використання Росією Криму з метою агресії проти України та підтримки спроби незаконної анексії Херсонської та Запорізької областей.
Крім того, у документі засуджується «нова безпрецедентна хвиля довільних затримань у Криму, насильницькі переміщення до Криму та з Криму», насильницькі зникнення, а також «так звані процедури фільтрації, у тому числі щодо переміщених осіб».
У документі наголошується, що тимчасова окупація Криму стала основою серйозної кризи в галузі прав людини на інших територіях України, що перебувають під тимчасовим військовим контролем Росії.
Також резолюція ООН вимагає від Росії негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності, а також рішення про вироки щодо кримських татар та їхніх лідерів і негайно звільнити затриманих, включаючи лідерів Меджлісу кримськотатарського народу.
Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) відреагував на ухвалення цієї резолюції, назвавши її «лицемірним і ганебним рішенням».
Нагадаємо, що торік на Генасамблеї ООН за резолюцію щодо ситуації з правами людини в анексованих Криму та Севастополі проголосували 65 країн, проти – 25, утрималися – 85.