Адвокату Емілю Курбедінову в понеділок 15 березня знову не вдалося побачитися із затриманим 10 березня ФСБ Росії в Криму Владиславом Єсипенком. Слідчий сказав Емілю, що Владислав відмовився від його послуг. Про це Крим.Реалії розповіла дружина Єсипенка Катерина.
«У понеділок адвокат Еміль Курбедінов планував подати апеляційну скаргу на зміну запобіжного заходу і побачитися з Владиславом. Але слідчий ФСБ повідомив його про те, що Владислав Єсипенко відмовився від адвоката Курбедінова і що у нього є захисник... Цей факт дуже турбує», – сказала Катерина.
Вона також зазначила, що звернулася до приймальні управління ФСБ Росії в Криму і підконтрольної Кремлю прокуратури Криму з проханням дати відповідь, де тримають Владислава, в якому він стані і хто його захисник. Вона також звернулася із проханням про допомогу до українського омбудсмена Людмили Денісової. Відповідь ще не надійшла.
Раніше дружина Владислава Єсипенка Катерина звернулася до російського омбудсмена Тетяни Москалькової, підконтрольного Кремлю омбудсмена анексованого Криму Лариси Опанасюк, а також в російську Громадську спостережну комісію щодо Криму з проханням перевірити, чи не порушуються права її чоловіка і посприяти доступу адвоката до нього.
До цього повідомлялося, що в Криму співробітники ФСБ Росії 10 березня затримали двох учасників акції до дня народження Тараса Шевченка, що проходила в Сімферополі 9 березня. Жителька Алушти Єлизавета Павленко та уродженець Кривого Рогу Владислав Єсипенко, який також був присутній на акції, перестали виходити на зв'язок увечері 10 березня. Як стало відомо Крим.Реалії, Єлизавету Павленко і Владислава Єсипенка затримали вдень 10 березня на Ангарському перевалі співробітники ФСБ Росії в масках. Єлизавету Павленко відвезли додому, де був проведений обшук, який тривав понад вісім годин. У неї вилучили техніку та особисті речі. Владислава Єсипенка відвезли в невідомому напрямку.
Станом на ранок 12 березня стало відомо, що Єлизавета Павленко перебуває вдома, а Владислав Єсипенко – в ІТТ міста Сімферополя. Йому інкримінують ч.1. ст. 223-1 Кримінального кодексу Росії (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років. Йому було обрано запобіжний захід у вигляді арешту до 11 травня. Дружина Єсипенао уклала угоду з адвокатом Емілем Курбедіновим, проте зустрітися з Єсипенком адвокату 12 березня не вдалося.
Офіційної інформації на сайтах російських силових структур у цій справі поки не було, так само, як і реакції від Тетяни Москалькової, Лариси Опанасюк, ОНК в Криму і структур ФСВП в Криму на звернення Катерини Єсипенко.
Обшуки у кримських активістів і журналістів
Після російської анексії Криму навесні 2014 року на півострові регулярно проходять обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».