Фільм «Додому» українського режисера кримськотатарського походження Нарімана Алієва отримав нагороду німецького «Кінофестивалю п'яти озер» у номінації «Кращий сценарій». Про це Крим.Реалії повідомив сам Алієв.
«Приємно, коли твоя робота живе своїм життям і подорожує світом. Особливо в цей бурхливий час, коли люди майже не подорожують. Втішає, що кіно виконує свою функцію і доходить до глядача», – розповів Алієв.
Генеральне консульство України в Мюнхені привітало авторів фільму «Додому» з нагородою.
Щороку у вересні в Баварії проводиться міжнародний «Кінофестиваль п'яти озер». Покази фільмів проходять під Мюнхеном, на Штарнберзькому озері, звідки фестиваль і бере свою назву. Величезний кіноекран під відкритим небом, на березі озера, з краєвидом на Альпи, збирає щороку глядачів і шанувальників арт-хаусного кіно.
Нагадаємо, з 18 березня фільм «Додому» можна дивитися онлайн.
Фільм «Додому» отримав національну премію кінокритиків України «Кіноколо» в номінації «Кращий повнометражний ігровий фільм». Також стрічка була визнана кращим іноземним фільмом 7-го Міжнародного Босфорського кінофестивалю.
Раніше фільм Нарімана Алієва потрапив до лонг-листа премії «Оскар». Також фільм отримав гран-прі 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю.
Фільм Алієва був учасником конкурсної програми Каннського кінофестивалю «Особливий погляд», також завоював нагороду за найкращий фільм на міжнародному кінофестивалі в Бухаресті.
За сюжетом, головний герой Мустафа (цю роль грає український актор і режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв – КР), який втратив старшого сина під час військових дій на Сході України, вирішує поховати його на батьківщині, в анексованому Росією Криму. Разом зі своїм молодшим сином і тілом загиблого сина Мустафа вирушає на півострів.
Наріман Алієв – кримськотатарський режисер, автор трилогії «Кримські історії» (короткий метр). Його фільм «Без тебе» був представлений в рамках Generation 14+ 66-го Берлінського кінофестивалю. У своїх роботах він досліджує тему сімейних стосунків, традицій і побуту кримських татар.